2019 – All Fixtures Including Friendlies and Others

 

DATE DAY TIME OPPONENTS H/A FIXTURE RINKS W/G
               
24-Mar Sunday 2.30 Opening of the Green H C   G
07-Apr Sunday 11.00 Open Day H C   G
13-Apr Saturday 11.00 Open Day H C   G
14-Apr Sunday 2.30 Witham H F 4 x 3 G
27-Apr Saturday 2.30 Club Day H C   G
28-Apr Sunday 2.30 Thurrock A F 4 x 3 W
01-May Wednesday 6.00 Maldon ‘B’ H C&D 3 x 4 G
03-May tbc Friday 6.00 Boreham H C&D 3 x 4 G
04-May Saturday 2.30 Castle Point H F 4 x 3 G
08-May Wednesday 6.00 Burnham ‘B’ A C&D 3 x 4 G
09-May Thursday 2.00 Hall Street Meth. A F 3 x 3 G
11-May Saturday 2.30 Ford Sports H F 4 x 3 G
14-May Tuesday 6.00 Billericay ‘B’ A CMBL 2 x 4 G
15-May Wednesday   No Game   C&D    
21-May Tuesday 6.00 PML ‘B’ H CMBL 2 x 4 G
22-May Wednesday 6.00 Stock ‘B’ A C&D 3 x 4 G
25-May Saturday 2.30 Bantham & Ongar H F 4 x 3 G
26-May Sunday 2.30 Thurrock H F 4 x 3 W
28-May Tuesday 6.00 Chelmsford ‘D’ H CMBL 2 x 4 G
29-May Wednesday 6.00 Danbury ‘B’ H C&D 3 x 4 G
01-Jun Saturday 2.30 Tudor, Eltham A F 4 x 3 G
04-Jun Tuesday 6.00 Hatfield Peverel A CMBL 2 x 4 G
05-Jun Wednesday 6.00 Falcon ‘B’ H C&D 3 x 4 G
08-Jun Saturday 2.00 Club Day H C    
11-Jun Tuesday 6.00 Lionmede A CMBL 2 x 4 G
12-Jun Wednesday 6.00 RHP ‘A’ A C&D 3 x 4 G
13-Jun Thursday 2.30 Witham A F 4 x 3 G
16-Jun Sunday 2.00 Fixed Jack Comp H C   G
18-Jun Tuesday 6.00 Writtle ‘B’ H CMBL 2 x 4 G
19-Jun Wednesday 6.00 Baddow ‘C’ H C&D 3 x 4 G
20-Jun Thursday 6.00 Shield -Prelim-Stock A CMBL 2 x 4 G
22-Jun Saturday 2.30 Castle Point A F 4 x 3 G
25-Jun Tuesday 6.00 Maldon ‘ C ‘ A CMBL 2 x 4 G
26-Jun Wednesday 6.00 Baddow ‘C’ A C&D 3 x 4 G
29-Jun Saturday 2.00 Club Pairs H C   G
02-Jul Tuesday 6.00 Billericay ‘ B ‘ H CMBL 2 x 4 G
03-Jul Wednesday 6.30 RHP ‘A’ H C&D 3 x 4 G
04-Jul Thursday 6.00 Shield – 1st Round A CMBL 2 x 4 G
08-Jul Monday 2.30 Hastings A F 4 x 3 G
09-Jul Tuesday 6.00 PML ‘B ‘ A CMBL 2 x 4 G
10-Jul Wednesday 6.30 Falcon ‘B’ A C&D 3 x 4 G
14-Jul Sunday 2.30 Tudor, Eltham H F 4 x 3 G
16-Jul Tuesday 6.00 Chelmsford ‘ D ‘ A CMBL 2 x 4 G
17-Jul Wednesday 6.30 Danbury ‘B’ A C&D 3 x 4 G
18-Jul Thursday 6.00 Shield – 2nd Round tbc CMBL 2 x 4 G
20-Jul Saturday 2.00 Hockley A F 4 x 3 G
23-Jul Tuesday 6.00 Hatfield Peverel H CMBL 2 x 4 G
24-Jul Wednesday 6.30 Maldon ‘B’ A C&D 3 x 4 G
27-Jul Saturday 2.30 Ford Sports A F 4 x 3 G
30-Jul Tuesday 6.00 Lionmede H CMBL 2 x 4 G
31-Jul Wednesday 6.30 Burnham ‘B’ H C&D 3 x 4 G
01-Aug Thursday 6.00 Shield – Semi Final tbc CMBL 2 x 4 G
03-Aug Saturday 2.30 Bantham & Ongar A F 4 x 3 G
06-Aug Tuesday 6.00 Writtle ‘ B ‘ A CMBL 2 x 4 G
07-Aug Wednesday 6.30 Stock ‘B’ H C&D 3 x 4 G
11-Aug Sunday 2.00 Kirby-le-Soken A F 4 x 3 G
13-Aug Tuesday 6.00 Maldon ‘ C ‘ H CMBL 2 x 4 G
14-Aug Wednesday 6.30 Boreham A C&D 3 x 4 G
17-Aug Saturday 2.30 Rayleigh – Outdoor A F 4 x 3 W
21-Aug Wednesday   No Game   C&D    
24-Aug Saturday   CMBL – Finals Day   CMBL    
31-Aug Saturday 2.00 Hall Street Meth. H F 3 x 3 G
07-Sep Saturday 10.30 Club Finals day H C   W
08-Sep Sunday 10.30 Club Finals day H C   W
14-Sep Saturday 2.30 Clacton A F tbc G